Salonik pełen literatury
O godzinie 13:00 w Saloniku Literackim rozpoczął się cykl fascynujących rozmów o książkach. Wśród zaproszonych Gości znalazła się Barbara Grzegorzewska, autorka wydania „Rysunkowa podróż po Ameryce Południowej”. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Aleksandrem Dobą. Na Targach odbyła się premiera jego najnowszej książki pt. Na fali i pod prąd. Pełna autobiografia, podczas której podróżnik zdradził kulisy jej powstania. Nie obyło się także bez mrożących krew w żyłach opowieści oraz bardzo cennych rad dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z ekstremalnymi wycieczkami.  Brutalna prawda czy fikcja literacka? Czy powieści sensacyjne demaskują zbrodnicze mechanizmy współczesnego świata? Na te pytania odpowiedzi szukał Nikodem Pałasz, autor popularnych książek z zakresu sensacji, kryminału i sportu. Swoimi doświadczeniach związanymi z czytaniem podzieliła się także Margarett Borroughdame, znana autorka książek dla dzieci.

Znani i lubiani na Targach
Artur Rotter, o. Leon Knabit, Aleksander Machalica, Wioletta Piasecka, Joanna Wachowiak, Mariusz Wollny, Krzysztof Koehler, Bogdan Rymanowski, Małgorzata Kalicińska, Ilona Felicjańska to tylko część autorów, z którymi można było się dziś spotkać na Targach. Stałym bywalcem krakowskiego święta książki jest również Wojciech Cejrowski. Standardowo już przed jego stoiskiem zgromadziła się liczna grupa miłośników twórczości podróżnika. Nie inaczej było w przypadku Tomasza Pospiesznego, który podpisywał dziś m.in książkę: Nieskalana sławą. Życie i dzieło Marii Skłodowskiej-Curie”. To dopiero początek spotkań z przedstawicielami literatury. Jutro bowiem na odwiedzających EXPO Kraków czeka ponad setka ulubionych autorów oraz przedstawicieli świata sportu, polityki i kultury. Wśród nich wymienić należy m.in.: Roberta Janowskiego, Jacka Hugo-Badera, Adama Michnika, Andrzeja Krzywego, Kamila Durczoka, Annę Dymną, Tomasza Zimocha, Tomasza Różyckiego, Czesława Langa, prof. Jerzego Bralczyka, prof. Jana Miodka, Olgę Tokarczuk, Rafała Sonika, Kabaret Neo-Nówka, Tomasza Sekielskiego, Janusza L. Wiśniewskiego i Ryszarda Kalisza.

Atrakcje na stoiskach
28 października to data ogólnopolskiej premiery nowej płyty z serii „Muzyka ciszy”, której pomysłodawcą jest Marek Niedźwiecki. Czwartą już edycję wyjątkowej składanki ulubionych utworów dziennikarza radiowego można było kupić na stoisku Polskiego Radia w specjalnej, atrakcyjnej cenie. Bajkowe studio nagrań Radia Kraków zapraszało dziś gości Targów do czytania i nagrywania wybranych „Bajek niezapominajek” z najnowszej płyty Radia Kraków.

Wiele atrakcji czekało również na najmłodszych zwiedzających. W dziecięcej strefie warsztatowej odbyła się m.in. niezwykła prezentacja gry planszowej „W pustyni i w puszczy”. Od godz. 15.00 cała uwaga skupiona była na Harrym Potterze. Dla fanów małego czarodzieja przygotowano całe mnóstwo niespodzianek. W ramach Akademii Hogwartu odbywały się quizy wiedzy i zręcznościowe oraz warsztaty z tworzenia najlepszych eliksirów, pojedynek zaklęć czy… slalom na miotle. Miłośnicy Harry’ego Pottera, którzy wykonali wszystkie aktywności, otrzymywali pamiątkowy Indeks Standardowych Umiejętności Magicznych i wzbogacili się o kilka magicznych gadżetów Harry’ego Pottera.

Warsztaty plastyczne z elementami tańca „Poznajmy Izrael” czy projekcja filmu „Swat” w reżyserii Avi Nesher to z kolei dzisiejsza propozycja stoiska Izraela - Honorowego Gościa 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®. Salon Komiksu odwiedziła Berenika Kołomycka, znana autorka komiksowa. Odbyło się też spotkanie z autorem książki „Nędzole”, Zbigniewem Masternakiem i rysownikiem adaptacji komiksowej wydania.

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® trwają do niedzieli. Wszystkich miłośników książki zapraszamy od godz. 10.00.