W dniach 6-11 lipca w Warszawie odbędzie się 21. Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Badaczy Ziemniaka (European Association for the Potato Research, EAPR). Konferencja ta odbywa się co trzy lata, w różnych krajach Europy od 1960 roku. Po raz drugi odbędzie się w Polsce, w Warszawie – mieście o bogatej historii, kulturze i naukowej tradycji.

Inspirujący program Konferencji, pozwoli zgromadzić szerokie i zróżnicowane grono uczestników z całego świata. Celem konferencji jest poruszenie wszystkich istotnych tematów związanych z ziemniakiem od badań podstawowych i stosowanych, hodowli, doradztwa i aplikacji nowych technologii, do aspektów technicznych i ekonomicznych produkcji, przechowywania i przetwórstwa ziemniaka. Mamy nadzieję, że podczas Konferencji naukowcy znajdą nowe pytania i wyzwania, zaś  przedstawiciele przemysłu zapoznają się z najnowszymi odkryciami naukowymi. Pragniemy, aby nasza Konferencja stworzyła szeroką platformę do wymiany idei oraz inspirowała nowe projekty i współprace.

Konferencja odbędzie się w Hilton Warsaw Hotel And Convention Centre, w samym sercu miasta, z doskonałym dostępem do wszystkich środków transportu, jak również do licznych atrakcji turystycznych, muzeów i Starego Miasta. Serdecznie zapraszamy.