W gronie wystawców pojawiły się zarówno firmy, które prezentują ofertę na Targach KRAKDENT® od lat, jak i wiele debiutujących:
To nasze pierwsze targi w Polsce. Obecność na KRAKDENCIE® jest dla nas świetnym doświadczeniem. Kontakty biznesowe są dla nas kluczowe i już teraz można stwierdzić, że zakończą się sukcesem. To, co tutaj zastałem bardzo mnie zaskoczyło – nie spodziewałem się aż takiego rozmachu. Wydaje mi się, że Targi KRAKDENT® są jeszcze większą imprezą niż targi stomatologiczne, odbywające się w Budapeszcie – Dental World. Zakładam, że w przyszłym roku ponownie pojawimy się na KRAKDENCIE® – stwierdził Peter Fabian z firmy Kerox Dental.

Targi to również duża dawka branżowej wiedzy dla lekarzy, techników dentystycznych, higienistek i asystentek stomatologicznych, którzy mogli wybierać spośród szeregu szkoleń, seminariów i kursów. Po raz 16 odbył się znany w całej Europie Kongres Dental Spaghetti, na którym pojawili się eksperci z całego świata.

Pierwszy dzień targów zakończył jubileuszowy bankiet na którym przyznano Medale Najwyższej Jakości KRAKDENT® 2017 oraz oficjalne podziękowania i statuetki Smoka Wawelskiego dla firm i stowarzyszeń które od lat wspierają targi i uczestniczą w nich od samego początku. Nagrodę specjalną otrzymała też firma Targi w Krakowie Sp. z o.o. za Targi KRAKDENT® i całokształt edukacyjny. Dzisiaj natomiast wręczono dyplomy za najładniejsze stoiska na Targach. 

Po raz kolejny odbyła się również akcja charytatywna DENTOPOMOC, w ramach której wystawcy przekazali produkty i gadżety stomatologiczne domom dziecka i rodzinom zastępczym z Małopolski.  

Akcji Dentopomocy przyświeca bardzo szczytny cel. Każdy chce pomagać dzieciom, jeżeli mamy czym się podzielić to dlaczego tego nie zrobić? Włączając się w akcję Dentopomocy chcemy przysłużyć się do uśmiechu dzieci i ich zdrowia – podkreśliła Magdalena Rozkrut, z firmy Colgate.

Na kolejną edycję Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT® zapraszamy w dniach 8-10 marca 2018 r.

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego dnia: