Siła spotkań

W tym roku w Targach KRAKDENT® udział wzięło około 16 000 osób. Wysoka frekwencja świadczy o potrzebie bezpośrednich spotkań i rozmów, dzięki którym  goście mogą wymienić się kontaktami, poznać osobiście oraz podzielić swym doświadczeniem.
- Dla mnie Targi KRAKDENT® to przede wszystkim miejsce, gdzie całościowo mogłem zobaczyć, co jest dostępne na polskim rynku, co jest modne i kto jest znany w Polsce. Pół roku temu po kilkunastu latach wróciłem z Anglii, więc aktualnie nie znam nikogo i nie wiem, co się dzieje w branży. Targi to doskonałe miejsce, żeby porozmawiać z ludźmi i zacząć się odnajdywać z powrotem na krajowym rynku. – powiedział Paweł Sobociński, stomatolog.

 
 
 

Rekordowa liczba Wystawców

W Targach udział wzięła rekordowa liczba Wystawców – 451 firm z całego świata, m.in.: Austrii, Chin, Francji, Korei Południowej, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Również w tym roku nie zabrakło słów uznania. Wystawcy dostrzegają, iż organizatorzy nie spoczywają na laurach i dokładają starań, aby spełnić wymagania swoich gości.
- Tegoroczna edycja była wspaniała. Mieszkam w Krakowie i tym bardziej cieszę się, że te targi cały czas się rozwijają. – podsumował wydarzanie Raimund Kuspiel z firmy Olident.
- Targi krakowskie od wielu lat są dla nas bardzo udane. Jako firma na tych targach zawsze prezentujemy tylko i wyłącznie nowości. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem naszych klientów, mamy możliwość spotkania się, porozmawiania a co najważniejsze klientów jest bardzo dużo. – powiedział Artur Podolski z firmy Marrodent.
Wśród Wystawców byli również tacy, którzy od razu deklarowali swój udział w kolejnej edycji Targów, tak jak Jens Oberhoffner z firmy Coltene - Uważam, że Targi KRAKDENT® to najlepsze targi w Polsce, które utrzymują swój poziom.. Widzimy się za rok.

 

Targi zaangażowane społecznie

Każdy z nas jest człowiekiem, a pomagając drugiemu człowiekowi pomagamy de facto sobie, bo nigdy nie wiemy, czy sami nie będziemy kiedyś potrzebować pomocy. – powiedział lekarz stomatolog Konrad Rylski, wygłaszając wykład inauguracyjny pt. „Dentysta w Afryce”.

Z całą pewnością podczas trzech dni targów można było spotkać wielu lekarzy, którzy do swojego zawodu podchodzą holistycznie i dla których ich zawód to misja.

Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja społeczna #JestemCzujnyOnkologicznie, mająca na celu popularyzację roli stomatologów w rozpoznawaniu potencjalnie nowotworowych zmian w jamie ustnej pacjenta. Na wybranych stoiskach odbyły się badania przesiewowe pod kątem nowotworów jamy ustnej. Podczas nich stomatolodzy uczyli się jak powinno wyglądać takie badanie, które można przeprowadzić w trakcie standardowego przeglądu. Do akcji włączyło się wielu cenionych w branży stomatologów, którzy zarówno badali jak i brali udział w akcji w charakterze pacjentów.

- Problem onkologiczny naszych pacjentów jest niezwykle istotny. Dane dotyczące problemów onkologicznych, które przedstawia nam Światowa Organizacja Zdrowia są szokujące. Każdy
z nas ma kogoś znajomego, czy kogoś w rodzinie kto jest chory onkologicznie, dlatego ta akcja wydaje się być niezwykle istotna. My jako lekarze stomatolodzy, lekarze pierwszego  kontaktu musimy być niezwykle czujni na wszelkie patologie, które w jamie ustnej spotkamy, koncentrować się nie tylko na zębie, nie tylko na czasem błahym problemie, z którym przychodzi pacjent ale przede wszystkim bardzo dokładnie badać całą jamę ustną
– apelowała podczas Targów prof. Jolanta Pytko-Polończyk.

- Ta akcja ma na celu zwrócenie uwagi dentystom na znaczenie badania stanu błony śluzowej jamy ustnej podczas każdej kontroli stomatologicznej. Pamiętajmy, że poświęcając 5 minut na dokładne badanie kliniczne zewnątrz i wewnątrzustne jesteśmy w stanie uratować komuś życie.  Rak jamy ustnej wykryty na wczesnym etapie charakteryzuje się wysokim współczynnikiem pięcioletniej przeżywalności na poziomie około 80%, natomiast wykryty w zaawansowanym IV stadium daje szanse na pięcioletnie przeżycie tylko 10% pacjentów. Dlatego badajmy naszych pacjentów dokładnie, badajmy nie tylko zęby, ale węzły chłonne, błonę śluzową. Zwracajmy uwagę na miejsca charakteryzujące się najwyższym ryzykiem transformacji nowotworowej, czyli brzuszną i boczne powierzchnie języka, dno jamy ustnej, okolicę zatrzonowcową, podniebienie miękkie. – Karolina Babiuch, dr n.med., specjalista periodontolog, która prowadziła badania w ramach akcji #JestemCzujnyOnkologicznie.

Organizatorem akcji była Fundacja do walki z nowotworem jamy ustnej „Z uśmiechem przez życie”, firma Targi w Krakowie Sp. z o.o. organizator Targów KRAKDENT® oraz partnerzy merytoryczni - Zakład Stomatologii Zintegrowanej, Zakład Chirurgii Stomatologicznej
i Zakład Periodontologii i Klinicznej Patologii Jamy Ustnej w Instytucie Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Popularnością cieszyła się również akcja charytatywna – DENTOPOMOC. Dzięki współpracy Targów w Krakowie z Wystawcami Targów KRAKDENT® dzieci z małopolskich domów dziecka i rodzin zastępczych po raz kolejny otrzymają przybory do higieny jamy ustnej (szczoteczki, pasty do zębów, nici dentystyczne).

 

Nowość Targów KRAKDENT®

Nowością tegorocznej edycji były otwarte prezentacje i spotkania na scenie KRAKDENT MeetUp.  Jednym z nich był POKAZ MODY MEDORA by EVA MINGE, który udowodnił, że lekarskie uniformy mogą być atrakcyjne.
 

Wiedza kluczem do sukcesu

Mocnym punktem Targów KRAKDENT® jest zawsze bogaty program szkoleniowy.  Dla tysięcy stomatologów, techników dentystycznych i asystentek targi są miejscem, gdzie mogą zdobyć  fachową wiedzę i praktyczne rozwiązania. We wszystkich salach seminaryjnych
w EXPO Kraków (a także poza terenem targów!) trwały liczne kursy i szkolenia. W tym roku ogromnym zainteresowaniem cieszył się kurs „Stomatologia Dziecięca”, który poruszał problematykę ortodoncji u dzieci. Przez wszystkie trzy dni trwały również prezentacje na scenie.
Tradycyjnie już równocześnie z Targami KRAKDENT® odbył się Międzynarodowy Kongres Dental Spaghetti, tym razem poświęcony ortodoncji. Między innymi wystąpili znakomici lekarze z Włoch: dr Andrea Bazzucchi, dr Antonello Pavone, dr Marco Martignoni oraz jeden
z najwybitniejszych stomatologów z zakresu estetycznej stomatologii adhezyjnej na świecie,
dr Paulo Monteiro.
 

Wyróżnienie dla Targów KRAKDENT®

W tym roku podczas Krakdentu po raz pierwszy odbył się kurs medyczny pod patronatem naukowym British Academy of Implant and Restorative Dentistry (BAIRD). W kursie tłumaczonym symultanicznie na język polski wzięło udział ponad 100 lekarzy stomatologów.

Organizatorzy Targów KRAKDENT® przyznają, że kończąc jedną edycję Targów, myślą już o kolejnej. Przygotowania do wydarzenia trwają cały rok. Wszystko jest ważne, oferta Wystawców, program merytoryczny. Trzeba zadbać o najmniejszy szczegół, aby później czuć satysfakcję z dobrze wykonanego zadania.

Spotkania takie jak Targi KRAKDENT® dają ogromną dawkę wrażeń i emocji. Dla lekarzy spotkania twarzą w twarz, podczas których na stoiskach mogą testować dany sprzęt są bardzo ważne. - Dlatego największą radością jest widok zadowolonych gości, którzy wychodząc pytają o przyszłoroczny termin targów. – przyznaje Beata Simon, Komisarz Targów KRAKDENT®.

Kolejna edycja Targów KRAKDENT® odbędzie się w dniach 12-14 marca 2020 r.
w EXPO Kraków.