Rozpoczynamy największe planszówkowe wydarzenie w Małopolsce!

01.03.2024

Przez cały weekend (1-3 marca) w EXPO Kraków będziemy się bawić podczas 2. edycji Festiwalu i Targów Gier Planszowych BookGame! W tym roku przygotowaliśmy jeszcze więcej atrakcji, co będzie czekać na uczestników?

Największy w Polsce Games Room

W ramach biletu na BookGame uczestnicy będą mogli skorzystać z największego w Polsce Games Roomu o powierzchni 4 tys. m2 z nocną strefą grania w sobotę oraz wypożyczalni gier, gdzie znajdą ponad 1000 tytułów, w tym wiele nowości i premier wydawniczych. Wszystko odbywać się będzie pod okiem instruktorów ze Stowarzyszenia Miłośników Gier Planszowych Gralicja, którzy dodatkowo postawili sobie za cel, by w mniej niż 3 minuty wytłumaczyć zasady najpopularniejszych gier planszowych.

3 dni grania i wspólnej zabawy

Stoiska wypełnione grami planszowymi, bitewniakami, puzzlami, klockami, zabawkami kreatywnymi, grami XXL, książkami i komiksami. Ponadto premiery najbardziej oczekiwanych gier planszowych, sesje RPG, turnieje z nagrodami, w tym klasy master; strefa prototypów dla młodych twórców gier, strefa szachowa czy Dziecięca Strefa Zabaw, w której rodzice będą mogli zostawić dzieci pod opieką profesjonalnych animatorów. W programie mamy także warsztaty, gry terenowe oraz spotkania z influencerami. Dodatkowo zadbaliśmy o komfort zwiedzających, przygotowując wspólnie z Tantis i DPD Strefę Pakowania i Wysyłki gier zakupionych na Targach, a także Strefę Foodtrucków.

Pełen program Festiwalu i Targów Gier Planszowych BookGame znajduje się tutaj.

Nauka przez rozrywkę

Podczas wydarzeń organizowanych przez Targi w Krakowie duży nacisk kładziemy na edukację i pomoc innym, dlatego w ramach BookGame zaplanowaliśmy specjalny program dla bibliotekarzy i nauczycieli, dotyczący grywalizacji i wykorzystania gier planszowych w edukacji. Czeka nas także akcja Gra za Grę, organizowana wspólnie z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie, której założeniem jest danie planszówkom drugiego życia i przekazanie ich do zbiorów małopolskich bibliotek.

Wybory najlepszej gry planszowej

W ramach Festiwalu i Targów organizowany jest również plebiscyt BookGame Award 2024. Jego celem jest wyróżnienie i nagrodzenie najciekawszych gier planszowych wydanych po polsku, które ukazały się w ubiegłym roku. Jury, w skład którego wchodzą specjaliści związani z branżą gier planszowych, dokona oceny w 5 kategoriach: gra dla dzieci do 6 roku życia, gra rodzinna, gra imprezowa, gra zaawansowana, gra logiczna. Dodatkowo przyznana zostanie nagroda publiczności.


Godziny otwarcia BookGame:

1.03.2024 (piątek) w godz. 10:00–16:00

2.03.2024 (sobota) w godz. 10:00–19:00; Games Room w godz. 10:00-22:00

3.03.2024 (niedziela) w godz. 10:00–17:00

 

Kup bilet https://bookgamekrakow.pl/udzial-w-targach/dla-zwiedzajacych/bilety