Kraków po godzinach

Odkryj Kraków po godzinach pracy!

BLEISURE - przyjemność z wizyty w Krakowie!

Kraków posiada dynamicznie rozwijający się sektor biznesowy, dzięki czemu coraz więcej firm organizuje tutaj różnego rodzaju spotkania branżowe. Chcemy jednak zwrócić uwagę odwiedzających nas gości, że Kraków to nie tylko targi, konferencje i kongresy. To przede wszystkim miasto znane z pięknych zabytków, ciekawej historii, smacznej kuchni i wyjątkowego klimatu. To miejsce, gdzie wielu podróżujących służbowo może w rzeczywistości odczuć, co oznacza „bleisure”.

Czym jest bleisure? To połączenie dwóch angielskich słów: business (biznes) i leisure (przyjemności). W praktyce oznacza to harmonijne połączenie pracy i rozrywki w podróży służbowej. Kraków jest doskonałym przykładem miasta wpisującego się w ten trend. Miasto oferuje wiele atrakcji zarówno dla tych podróżujących w celach biznesowych, jak i dla tych, którzy w pełni chcą się cieszyć jego turystycznymi walorami.

Dowiedz się więcej o bleisure

 

  • cityscape-view-on-the-market-square-with-cloth-hall-building-and-adam-mickiewicz-monument-during-the-morning-light-in-krakow-poland.jpg

  Stare Miasto i Rynek Główny

  Niezwykle urokliwe serce Krakowa. Można spacerować po pięknych uliczkach, podziwiać zabytkowe kamienice, a także zobaczyć słynne Sukiennice (zachęcamy również do zwiedzenia ich podziemi) i Kościół Mariacki. Rynek Główny to również idealne miejsce na zrelaksowanie się przy kawie w jednej z licznych kawiarni.

  • symbol-krakowa-legendarny-kamienny-pomnik-smoka-wawelu.jpg

  Wawel i Smok Wawelski

  Zamek Królewski na Wawelu to symbol miasta i ważne miejsce historyczne - ikona Krakowa. Można zwiedzać jego wnętrza, w tym królewskie apartamenty, Kaplica Zygmuntowska, Wawelska Katedra, reprezentacyjne komnaty. Nieopodal zamku znajduje się również piękny Wawelski Ogród Królewski, który oferuje malownicze widoki na Wisłę.

  Smok Wawelski znajduje się obok Wawelu. Jest to jedna z najbardziej znanych legend związanych z Krakowem. Według legendy, smok zamieszkiwał jaskinie pod Wzgórzem Wawelskim i terroryzował mieszkańców miasta. Smok miał ogromne rozmiary, długi ogon i mógł zionąć ogniem.

  • lawka-w-zielonym-parku.jpg

  Planty i Bulwary Wiślane

  Planty to pas zieleni otaczający Stare Miasto, idealny na spacer lub jogging. Bulwary Wiślane to kolejne malownicze miejsce nad brzegiem rzeki, gdzie można odpocząć, podziwiać widoki i skorzystać z licznych kawiarni i restauracji.

  • krakow-poland-old-city-centerkrakow-market-squarehistoric-center-a-city-with-ancient-architecture.jpg

  Barbakan

  Barbakan uznawany za jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych umocnień w Europie i stanowi cenny element dziedzictwa kulturowego miasta. jest otwarty dla turystów i stanowi popularną atrakcję w Krakowie. Można wejść na jego mury i zwiedzać wnętrze, gdzie znajdują się ekspozycje prezentujące historię fortyfikacji i obrony miasta.

  • rejsy-liniowcem-wzdluz-statku-pasazerskiego-wolga-z-turystami-na-pokladzie-lecacymi-aby-wyprzedzic-tankowiec-w-wolgogradzie-rosja.jpg

  Rejs po Wiśle

  To doskonała okazja, aby podziwiać piękno Krakowa z perspektywy rzeki. Rejsy odbywają się zarówno w dzień, jak i w nocy, oferując różnorodne widoki na zabytki miasta. Pływanie łodzią po Wiśle to wspaniała okazja do podziwiania panoramy miasta i cieszenia się relaksem na wodzie.

  • piekne-jezioro-zakrzowek-w-krakowie-polska.jpg

  Zakrzówek

  Zakrzówek to piękne miejsce w Krakowie z niebieską wodą i klifami skalnymi. Można tam wybrać się na spacer wokół jeziora, podziwiać krajobrazy i zrelaksować się na plaży.

Co warto zobaczyć

 • view-on-the-central-square-and-famous-st-marys-basilica-with-pigeons-flying-during-the-sunrise-in-krakow-poland.jpg

  Kraków

  1. Zamek Królewski na Wawelu
  2. Rynek Główny
  3. Kościół Mariacki
  4. Podziemia rynku 
  5. Smocza Jama
  6. Barbakan
  7. Stara Synagoga na Kazimierzu
  8. Ogród Doświadczeń
  9. Gmach Główny Muzeum Narodowego
  10. Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku
 • Tyniec.jpg

  Okolice Krakowa

  1. Kopalnia Soli w Wieliczce
  2. Ojcowski Park Narodowy
  3. Zamek Królewski w Niepołomicach
  4. Opactwo Benedyktynów w Tyńcu
  5. Pustynia Błędowska
  6. Zalipie
  7. Muzeum Obozu Auschwitz w Oświęcimiu
  8. Zamek w Czorsztynie
  9. Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej
  10. Wieś Lanckorona