​W dniach 11-14 września 2017r. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków odbył się organizowany co dwa lata w Krakowie Central European Congress of Life Sciences EUROBIOTECH, który został wydarzeniem partnerskim ECB16. Organizatorem Kongresu była firma Targi w Krakowie.

Impreza skupiła wybitnych przedstawicieli nauki i biznesu z kraju i zagranicy. W wydarzeniu udział wzięło 450 uczestników, a wystawa towarzysząca przyciągneła 37 firm, które zaprezentowały swoją ofertę branżową. W ciagu 4 dni odbyło się aż 21 sesji naukowych, w trakcie których poruszano tematy z każdej dziedziny biotechnologii. Swoją obecnością zaszczycili wyjątkowi goście zza granicy, zdobywcy Nagrody Nobla: profesor Ada Yonath oraz profesor Robert Huber.
 

W ramach programu socjalnego w dniu 11 września odbyło się spotkanie powitalne Welcome Reception, w trakcie którego w wyjątkowej atmosferze zapewnionej przez przekąski i muzykę uczestnicy mieli okazje miło spędzić czas. Wieczór 13 września 2017 był kolejną okazją do integracji. W jednej z najlepszych restauracji krakowskich-Kogel Mogel, która specjalizuje się w kuchni polskiej odbyło się Get-Together Party. Wszyscy zainteresowani goście mieli okazję do spędzenia wieczoru w towarzystwie znakomitego jedzenia oraz wyjatkowej oprawy muzycznej, którą zapewnił Kwartet Smyczkowy Con Affetto.