Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® nominowane do MP Power Awards!

12.04.2024

Ubiegłoroczna 26. edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® została nominowana do MP Power Awards® – konkursu poświęconego branży eventowej. Nominacja została przyznana w kategorii TARGI! 

W trakcie 26. edycji targów organizatorzy wprowadzili przełomowe zmiany w zakresie organizacji wydarzenia, budowania programu targów oraz sposobu prowadzenia komunikacji z rynkiem. Łamiąc schematy, skutecznie wdrożyli nowe rozwiązania, czego dowodem była znaczna poprawa komfortu odwiedzających, autorów i wystawców.

26. Międzynarodowym Targom Książki w Krakowie® przyświecały słowa Wisławy Szymborskiej „Tyle naraz świata ze wszystkich stron świata”, które idealnie oddały charakter tej edycji. Przez 4 dni Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków było miejscem spotkań z literaturą z całego świata, przestrzenią dialogu międzykulturowego i międzypokoleniowego, płaszczyzną wymiany pomysłów, myśli i doświadczeń. W wydarzeniu wzięło udział 480 wystawców, ponad 800 autorów, 52 000 odwiedzających, w tym 18 300 dzieci i młodzieży, 700 akredytowanych dziennikarzy i twórców treści internetowych, 5600 gości branżowych, a także 20 000 widzów Telewizji Targowej.

MP Power Awards – konkurs poświęcony branży eventowej

MP Power Awards® jest pierwszym poświęconym branży eventowej konkursem, którego celem jest wyróżnienie najlepszych projektów związanych z event marketingiem, promowanie profesjonalizmu branży, a także podnoszenie standardów realizowanych projektów. To już drugie wyróżnienie dla Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® w tym prestiżowym konkursie – w 2022 r. 24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie zdobyły nagrodę główną. Tegoroczna nominacja jest dowodem, że podejmowane przez Targi w Krakowie działania, wprowadzane zmiany, reagowanie na potrzeby rynku, są doceniane nie tylko przez wystawców i odwiedzających, ale także specjalistów z branży eventowej.

Laureatów dwunastej edycji konkursu poznamy podczas Finału – MP Power Night 22 kwietnia.

 

MP_Power_2023.jpg [121.31 KB]