Zrównoważony rozwój

Od początku działalności kierujemy się ideą zrównoważonego rozwoju, uwzględniając aspekty ekologiczne, społeczne, kulturowe i ekonomiczneJako liderzy branży MICE zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa. Naszym celem jest nie tylko prowadzenie działalności zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, ale również budowanie świadomości wśród naszych pracowników, współpracowników i klientów. Wierzymy w potęgę spotkań i dążymy do tworzenia wydarzeń, które jednoczą ludzi i inspirują ich do rozwoju. Działalność Targów w Krakowie oparliśmy na czterech filarach zrównoważonego rozwoju, które są trzonem naszej strategii działania.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z każdym elementem ESG (Enviromental, Social responsibility, Corporate Governance), które znajdziecie poniżej.

POBIERZ POLITYKĘ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

4 filary zrównoważonego rozwoju Targów w Krakowie

  • Środowisko

    Sprawdź, jak dzięki akcjom proekologicznym, zastosowaniu oświetlenia LED, czy wprowadzeniu ekostoisk, wspieramy ochronę środowiska 

    Więcej
  • Ludzie

    Sprawdź, w jaki sposób budujemy wiarygodność i jakie zasady pomagają nam tworzyć zdrową kulturę organizacyjną

    Więcej
  • Dziedzictwo kulturowe

    Sprawdź, jak dbamy o dziedzictwo kulturowe, promując świadomą turystykę oraz angażując lokalne społeczności 

    Więcej
  • Rozwój gospodarczy

    Sprawdź, jak współpracujemy z klientami, partnerami biznesowymi i organizacjami lokalnymi, aby wspólnie pracować nad zrównoważonym rozwojem.

    Więcej

Odpowiedzialne prowadzenie firmy

 

 

 

W Targach w Krakowie mamy świadomość, że decyzje, które podejmujemy dziś będą rzutowały na przyszłość nie tylko kolejnych pokoleń, ale i nas samych. W obliczu zmian środowiskowych, społecznych i geopolitycznych, słowo odpowiedzialność nabiera jeszcze większego znaczenia. Pamiętamy o tym każdego dnia, realizując cele polityki zrównoważonego rozwoju. 

Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie

grabowska.jpg [236.02 KB]

woch.jpg [235.97 KB]

 

 

Branża spotkań zmienia się na naszych oczach, widzimy to wyraźnie podczas licznych targów, kongresów i eventów organizowanych w EXPO Kraków, w którym rocznie gościmy ponad 100 tysięcy osób z różnych części świata. Z całą pewnością zrównoważony rozwój stał się jednym z kluczowych aspektów, wpływających na wybór konsumentów. Mając to na uwadze, branża targowa musi działać aktywnie, aby dostosować się do zmieniających się oczekiwań rynku. Jako liderzy branży MICE stoimy przed ogromnym wyzwaniem – nie tylko działania zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju, ale i wyznaczania nowych standardów w tym obszarze.

Ewa Woch, wiceprezes Targów w Krakowie

 

 

 

Już dekadę temu, kiedy to rozpoczęliśmy projektowanie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków, priorytetem było dla nas działanie zgodnie ze zrównoważonym rozwojem, choć wówczas temat ten nie był aż tak nośny, jak teraz. Od samego początku stosowaliśmy dostępne technologie i wprowadzaliśmy rozwiązania charakteryzujące się dbałością o środowisko, szczególnie ograniczając zużycie energii, wody i papieru. Wybierając podwykonawców, zawsze szukamy ofert, które proponują użycie materiałów wielokrotnego użytku.

 Paweł Nikliński, wiceprezes Targów w Krakowie

niklinski.jpg [230.78 KB]

 

borowiec.jpg [195.17 KB]

 

 

Zrównoważony rozwój to nie tylko troska o środowisko, to również budowanie etycznych relacji z pracownikami, dostawcami i społecznościami lokalnymi, prowadzenie działań na rzecz ochrony kultury materialnej i niematerialnej oraz zarządzanie biznesem w sposób zapewniający długoterminową stabilność finansową, jednocześnie nie szkodząc środowisku i społeczeństwu. Wszystkie te aspekty są dla nas równie ważne.

Małgorzata Borowiec, członek zarządu Targów w Krakowie

 

 

W EXPO Kraków organizujemy wydarzenia Targów w Krakowie, jak i zewnętrznych organizatorów, których wspieramy w realizacji ich projektów, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zasadami etyki biznesowej. Wierzymy, że nasze działania przyczyniają się do budowania trwałego i zrównoważonego rozwoju branży MICE, przynosząc korzyści wszystkim zaangażowanym stronom – organizatorom, uczestnikom, partnerom oraz lokalnej społeczności.  

Marcin Bugajski, członek zarządu Targów w Krakowie

bugajski.jpg [193.10 KB]

Zrownowazony rozwoj_Targi w Krakowie.png

Dzielimy się dobrymi praktykami!

Od początku działalności Targi w Krakowie kierują się ideą zrównoważonego rozwoju, uwzględniając aspekty ekologiczne, społeczne, kulturowe i ekonomicznePobierz dokument ESG, w którym dzielimy się naszymi doświadczeniami i dobrymi praktykami.

Pobierz