Targi Packaging Innovations startują z podcastami!

29.06.2021

Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innvations od 13 lat działają na rzecz rozwoju biznesu dla branży opakowań oraz szerzenia wiedzy na jej temat. Wydarzenie wyróżnia się bardzo szybką reakcją na trendy oraz potrzeby wystawców. W czerwcu organizatorzy ponownie zaskoczyli – przygotowali cykl podcastów „Packaging Innovations – Rozmowy spakowane”, w których poruszają najbardziej aktualne tematy ze świata opakowań tj. e-commerce, userexperience, omnichanel, sustainability, recykling czy ecodesign. Gośćmi podcastów są znani eksperci, którzy opowiadają o trendach w branży opakowań, jej problemach oraz perspektywach rozwoju.

 

Międzynarodowe_Targi_Opakowań_Packaging_Innovations.jpg [93.82 KB]

 

 

#Ekoprojektowanie
Tematem przewodnim pierwszego odcinka było ekoprojektowanie. Z Konradem Nowakowskim, – Kierownikiem Zespołu Ekologii Opakowań SIECI BADAWCZEJ ŁUKASIEWICZ – IBWCh, Prezesem Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań: PIOIRO organizatorzy rozmawiali m.in. na temat trendów oraz o tym, czy możliwe jest osiągnięcie harmonii między ochroną środowiska a cyklem życia produktu.
 
#E-commerce
Gościem drugiego odcinka był Tyberiusz Mazurek, Dyrektor Sprzedaży w Mondi Corrugated Solutions w Polsce, który odpowiadał na pytania dotyczące m.in. dynamicznego rozwoju e-commerce w Polsce oraz przyszłości e-grocery. W rozmowie poruszano tematy związane z digitalizacją, personalizacją, userexperiencie oraz ekologią w kontekście opakowań.
 
#Zielony Ład
W trzecim odcinku autorzy podcastu rozmawiali z Blanką Chmurzyńską-Brown, Dyrektor Generalną w Polskim Związku Kosmetycznym. Tematem rozmowy były opakowania dla kosmetyków oraz aktualne trendy i wyzwania, jakie stoją przed ich producentami. Jeden z wątków dotyczył współpracy pomiędzy branżami kosmetyczną i opakowaniową w kontekście Zielonego Ładu.
 
- Proponowany przez nas cykl podcastów to fantastyczny przedsmak tego, co będzie czekało na gości podczas Targów Packaging Innovations. Tak jak na targach, tak i w podcastach poruszamy tylko aktualne tematy. Cenimy czas wystawców oraz zwiedzających, dlatego chcemy im ułatwić dostęp do sprawdzonej wiedzy, najwyższej klasy produktów i usług. Inspiracją do stworzenia podcastów były cieszące się ogromną popularnością wykłady w strefie workShops. W tym roku poszliśmy o krok dalej, zapraszając znawców branży do udziału w audycjach. – zapowiada Dorota Gurgul, Team Leader.
 
Packaging Innovations to największe i najbardziej cenione targi opakowań w Polsce, które odbędzie się stacjonarnie w dniach 15-16 września w EXPO XXI Warszawa. Tegoroczna edycja zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ organizatorzy po raz pierwszy łączą siły z Festiwalem Marketingu i Festiwalem Druku. Współpraca już dziś przynosi efekty, udział potwierdziło ponad 230 wystawców i każdego dnia odzywają się firmy zainteresowane udziałem.