Targi w Krakowie kolejny raz pojadą z MotoMikołajami!

23.11.2023

Żeby spotkać Świętego Mikołaja wcale nie trzeba jechać do odległej Laponii. Już w niedzielę, 3 grudnia, o godz. 10:30 przed Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9) pojawi się kilkuset Mikołajów na motocyklach. Wszystko za sprawą akcji charytatywnej organizowanej przez stowarzyszenie MotoMikołaje Kraków, której partnerem są Targi w Krakowie. Po raz kolejny łączymy siły, aby wesprzeć młodych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie oraz pacjentów Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie.

Jak to się zaczęło?

Wszystko zaczęło się 18 lat temu od pomysłu kilku motocyklowych pasjonatów. Mimo zakończenia sezonu grupa znajomych postanowiła jeszcze raz przewietrzyć swoje maszyny przed Świętami. Pretekstem stały się Święta Bożego Narodzenia. Przygotowali stroje Mikołajów i Śnieżynek, ozdobili motocykle i wyruszyli na ulice Krakowa. Jednym z przystanków był Rynek Główny, gdzie jak przystało na Mikołajów obdarowywali napotkanych ludzi słodkościami. Pomysł na jedną motocyklową przejażdżkę przerodził się w cykliczne wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz motocyklistów i mieszkańców Krakowa.

 

Od czterech lat MotoMikołaje starają się choć na chwilę umilić czas jaki mali pacjenci spędzają na leczeniu w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Dzięki Ordynatorowi Oddziału Leczenia Żywieniowego prof. Mikołajowi Spodarykowi mogą zrobić naprawdę wiele, żeby wywołać na dziecięcych buziach jak największy uśmiech. Jak na Mikołajów przystało przede wszystkim wręczają prezenty, ale także opuszczają się z dachu na linach, żeby pomachać dzieciakom przez okna, podjeżdżają na wozach strażackich, a nawet zakradają się na niektóre oddziały! Dzięki wspólnemu zaangażowaniu wielu osób już dwa razy udało się wspomóc szpital drobnym sprzętem medycznym.
Od ubiegłego roku akcja jest rozszerzona także o małych pacjentów Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie.

Wszyscy możemy być elfami!

Do akcji może dołączyć każdy mieszkaniec Krakowa! W EXPO Kraków uruchomiliśmy punkt zbiórki gier planszowych i puzzli dla dzieci w każdym wieku (powinny być nowe, najlepiej zapakowane fabrycznie w folię). Prezenty można przynosić od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. Dodatkowo w tym roku nasz zespół Targów Gier Planszowych BookGame zaprosił do udziału w zbiórce także wydawców i dystrybutorów gier planszowych. W punkcie zbiórki znajduje się także skarbonka, którą można zasilić datkami. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup potrzebnego sprzętu medycznego.

Ponadto na stronie https://www.facebook.com/motomikolajekrakow można wziąć udział w licytacjach, zdobyć MotoMikołajowe gadżety i dorzucić się do wirtualnej puszki na zrzutka.pl

Wszystkie środki zebrane podczas wydarzenia, zostaną przekazane na zakup najpotrzebniejszego sprzętu dla Oddziałów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Wspólny cel mamy jeden – wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów!

Szczegóły na temat wydarzenia dostępne są na https://www.facebook.com/motomikolajekrakow