Targi w Krakowie organizują wyjątkową aukcję, aby wesprzeć 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

13.01.2023

Trzy obiady domowe przyniesione prosto na biurko, usługa zmywania naczyń biurowych przez dwa dni, szkolenie teoretyczne z budowy drzewa genealogicznego, własnoręcznie zrobiony las w słoiku, przejażdżka zabytkowym samochodem, manicure, profesjonalna sesja fotograficzna, warsztaty z lepienia pierogów, naprawa prywatnego komputera, lekcja jeździectwa w jednej z podkrakowskich stadnin – to tylko kilka z usług wystawionych w wewnętrznej aukcji zorganizowanej przez Targi w Krakowie. Nie zabraknie również produktów spożywczych tj. ciasta, miody, chleby rzemieślnicze, czy naturalne soki owocowe. Cel jest jeden – wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierającej środki na zakup nowoczesnego sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy. Wszystkie dobra zgłoszone do aukcji są przygotowywane przez pracowników Targów w Krakowie i licytowane będą  w firmowym gronie.

- W EXPO Kraków pracuje 60 osób. Ponadto mamy licznych partnerów i podwykonawców. Łącznie stanowimy dużą grupę – zawsze chętną do działania! Po godzinach każdy z nas ma swoje pasje, swoje zainteresowania, które stały się impulsem do tegorocznej akcji. Zespołu nie trzeba było długo namawiać - po wysłaniu firmowego maila z opisem przedsięwzięcia, w ciągu zaledwie godziny pojawiło się kilkanaście propozycji produktów i usług, a pod koniec dnia, liczba ta się podwoiła – podkreśla Beata Snopkiewicz, koordynatorka akcji organizowanej przez Targi w Krakowie.
 
Pomysł odbił się szerokim echem. Oprócz pracowników Targów w Krakowie do aukcji przyłączyli się również partnerzy targów, m.in. resturacja Radiova Bistro&Cafe wystawiła na aukcję obiad dla dwojga, Pracownia Florystyczna Niezłe Kwiatki – bon na okolicznościowy bukiet lub box kwiatowy do wykorzystania do końca roku, firma GTA EXPO – stolik w stylu loftowym z blatem dębowym na metalowych nogach, Probudex – stoiska targowe – kosz słodyczy, FIREPROOF Michał Zwoliński – zestaw „bezpieczny dom” lub zwiedzanie jednostki ratowniczo-gaśniczej, a Service Congress Center - zestaw obiadowy podczas wybranych targów.
 
- Aukcję przeprowadzimy w EXPO Kraków 25 stycznia i wierzę, że nie tylko pomożemy w słusznej sprawie, ale również zintegrujemy się między zespołowo – dodaje Beata Snopkiewicz. 
 
Targi w Krakowie od lat wspierają krakowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Urzędzie Miasta Krakowa. Wolontariuszy można było wielokrotnie spotkać podczas organizowanych w EXPO Kraków wydarzeń, jak chociażby podczas ubiegłorocznych Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®. Na targach, a dokładnie na Międzynarodowych Targach Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® powstała największa w Polsce - mierząca półtora metra wysokości - skarbonka w kształcie serca, która w 2014 roku została przekazana WOŚP i do dziś zajmuje centralne miejsce na krakowskim rynku podczas finału.
Twk-WOSPwKrakowie.png [217.98 KB]