Wrzesień z Targami w Krakowie – otwieramy sezon branży spotkań

05.09.2022

Dla Targów w Krakowie i całej branży spotkań wrzesień jest pierwszym etapem jesiennego maratonu, do którego przygotowywaliśmy się cały rok. Wreszcie nadszedł czas na rozpoczęcie odliczania do startu sezonu. Zaplanowaliśmy wydarzenia dla ekspertów, naukowców, pasjonatów, rodzin i nie tylko. Co czeka na uczestników targów we wrześniu?

Wiedza, zabawa, design

2. edycja TUNING SHOW EXPO kończy sezon motoryzacyjny 2022, ale rozpoczyna intensywny czas spotkań w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Dwudniowa impreza będzie świętem dla wszystkich fanów motoryzacji. Najbardziej cenione firmy z branży podzielą się nowymi rozwiązaniami i ekspercką wiedzą; rodziny z dziećmi będą się świetnie bawić w strefie zewnętrznej opanowanej przez pojazdy off-road’owe; a pasjonaci designu zachwycą się wystawą najlepszych projektów motorsportowych i tuningowych. Sezon rozpoczniemy z piskiem opon już 10-11 września.

Wracamy po przerwie

Wydarzenia poświęcone przemysłowi są stałym elementem jesiennego programu wydarzeń organizowanych przez Targi w Krakowie. Ten wrzesień będzie wyjątkowo ekscytujący, bo do EXPO Kraków wraca po trzyletniej przerwie KOMPOZYT EXPO - Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych. Będzie to świetna okazja do zapoznania się z nowinkami produktowymi i innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Program towarzyszący będzie składał się z dwóch paneli konferencyjnych i cyklu warsztatów eksperckich, które w tym roku będą poświęcone m.in. technologiom wodorowym. Targi wzbogaci też stoisko współtworzone przez kluczowe dla branży stowarzyszenia - Polski Klaster Technologii Kompozytowych i Composites United e.V. Wydarzenie będzie trwało w dniach 28-29 września.

Nie tylko Kraków

Żadne wydarzenie nie może powstać bez sprawnej współpracy. Dzięki połączeniu sił z liderami różnorodnych dziedzin możemy organizować eventy również poza granicami Krakowa. Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM (współorganizowane z Bydgoskim Klastrem Przemysłowym) już po raz piąty odbędą się w sercu polskiej Doliny Narzędziowej - w Bydgoszczy. Eksperci z całej branży przekażą swoją wiedzę i zbudują kontakty podczas dwóch konferencji, producenci, dystrybutorzy oraz specjaliści z sektora wytwarzania narzędzi i przetwórstwa wezmą udział w Giełdzie Kooperacyjnej B2B, a uczniowi szkół technicznych zwiedzą targi pod okiem mentorów podczas Dnia Edukacyjnego. To wszystko w datach 27 - 29 września, w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.
Z kolei współpraca z Wydziałem Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej zaowocowała organizacją  16. edycji konferencji ICMS 2022 - International Conference on Molecular Spectroscopy. Już 11-14 września w Szczawnicy spotkają się specjaliści spektroskopii molekularnej, aby pochylić się nad zastosowaniami tej dziedziny nauki m.in. w chemii, biologii czy fizyce.

Cykliczne imprezy, powroty po przerwie, znane współprace i nowe wyzwania – naszym zdaniem to idealny plan na rozpoczęcie sezonu. Wrześniowym programem zaczynamy maraton spotkań i nie zamierzamy zwalniać tempa przez całą jesień.