
To na targach bowiem, w stosunkowo krótkim czasie, jest możliwość odbycia wielu spotkań z potencjalnymi dystrybutorami i sprzedawcami z całego świata, nawiązania współpracy i wartościowych kontaktów biznesowych. To targi służą premierom produktowym, nowym technologiom i zapoznaniu się z nimi. Pozwalają śledzić trendy, wypatrzeć innowacje, zweryfikować swoją pozycję na tle konkurencji. Udział w targach to także możliwość zdobycia bezcennej wiedzy i promocja firmy. Dlatego targi staną się jednym z najbardziej skutecznych narzędzi ożywienia polskiej gospodarki po pandemii.
- Targi to także wydarzenia bezpieczne – przekonuje Grażyna Grabowska, wiceprezes Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego, prezes zarządu Targi w Krakowie – Ich organizatorzy już w ubiegłym roku sprawnie wdrożyli i przetestowali wszelkie procedury mające zapewnić bezpieczeństwo epidemiczne wystawców i gości.
Branża targowa wciąż jednak czeka na zielone światło od rządu. Jako, że to również kolor nadziei – na zielono 2 czerwca o godz. 21:00 podświetlone zostaną budynki targowe, a także obiekty koncertowe i eventowe m.in. w Poznaniu, Lublinie, Kielcach, Krakowie czy Gdańsku. 2 czerwca to data nieprzypadkowa. Tego dnia na świecie obchodzony jest Global Exhibitions Day, którego celem jest przypomnienie, jak ważną rolę pełnią targi i towarzyszące im kongresy, eventy i wydarzenia kulturalne, dla światowej gospodarki.