Pojęcie seniora jest wyjątkowo szerokie: oznacza zarówno osoby potrzebujące opieki i pomocy, jak i te aktywne na różnych polach – społecznym, politycznym czy ekonomicznym. Zwyczajowo przyjęło się, że wiekiem granicznym jest 60 lat lub zakończenie aktywności zawodowej. Dlatego też mówiąc o seniorach chcielibyśmy odnosić się do pokolenia, a nie konkretnych ludzi.
Postanowiliśmy wspierać rozwój oferty różnych branż, skierowanej do seniorów i jednocześnie otworzyć seniorom drzwi do aktywnego spędzania czasu: spotkań, podróży, korzystania z propozycji instytucji kultury czy uprawiania hobby.

      Targi Seniora - cenne spotkania Targi Seniora - fantastyczne występy Targi Seniora - warsztaty

 
Dlatego podczas Targów Seniora odbędą się liczne występy (Haliny Kunickiej, Katarzyny Gartner, zespołu Filharmonii Krakowskiej), pokazy mody, prelekcje podróżnicze (Elżbieta Tomczyk-Miczka), warsztaty jogi i rękodzieła, spotkania z zaproszonymi gośćmi (min. z ks. Adamem Bonieckim i Elżbietą i Andrzejem Lisowskimi), a także konkursy, w których nagrodami będą min. atrakcyjne wycieczki. Mając świadomość, że seniorzy to także grupa wymagająca szczególnej dbałości o zdrowie, zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań słuchu, wzroku, USG itp. Nie sposób wymienić wszystkich planowanych atrakcji, zachęcamy zatem do zapoznania się z ofertą i programem Targów na oficjalnej stronie wydarzenia.
 
Godną uwagi jest również nietypowa akcja, która wspiera zaangażowanie młodszych pokoleń w aktywizację seniorów. „Weźże dziadka na targi” ma na celu promocję wydarzenia wśród wnuków i dzieci korzystających z portali social-media, dzięki czemu informacja o Targach ma szansę dotrzeć do szerszego grona seniorów. Przede wszystkim jednak liczymy na to, że będziemy gościć w EXPO Kraków seniorów wraz z najbliższymi, dlatego zapraszamy serdecznie rodziny i przyjaciół – do zobaczenia 5 i 6 października!