#Ekoprojektowanie
Tematem przewodnim pierwszego odcinka było ekoprojektowanie. Z Konradem Nowakowskim, – Kierownikiem Zespołu Ekologii Opakowań SIECI BADAWCZEJ ŁUKASIEWICZ – IBWCh, Prezesem Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań: PIOIRO organizatorzy rozmawiali m.in. na temat trendów oraz o tym, czy możliwe jest osiągnięcie harmonii między ochroną środowiska a cyklem życia produktu.
 
#E-commerce
Gościem drugiego odcinka był Tyberiusz Mazurek, Dyrektor Sprzedaży w Mondi Corrugated Solutions w Polsce, który odpowiadał na pytania dotyczące m.in. dynamicznego rozwoju e-commerce w Polsce oraz przyszłości e-grocery. W rozmowie poruszano tematy związane z digitalizacją, personalizacją, userexperiencie oraz ekologią w kontekście opakowań.
 
#Zielony Ład
W trzecim odcinku autorzy podcastu rozmawiali z Blanką Chmurzyńską-Brown, Dyrektor Generalną w Polskim Związku Kosmetycznym. Tematem rozmowy były opakowania dla kosmetyków oraz aktualne trendy i wyzwania, jakie stoją przed ich producentami. Jeden z wątków dotyczył współpracy pomiędzy branżami kosmetyczną i opakowaniową w kontekście Zielonego Ładu.
 
- Proponowany przez nas cykl podcastów to fantastyczny przedsmak tego, co będzie czekało na gości podczas Targów Packaging Innovations. Tak jak na targach, tak i w podcastach poruszamy tylko aktualne tematy. Cenimy czas wystawców oraz zwiedzających, dlatego chcemy im ułatwić dostęp do sprawdzonej wiedzy, najwyższej klasy produktów i usług. Inspiracją do stworzenia podcastów były cieszące się ogromną popularnością wykłady w strefie workShops. W tym roku poszliśmy o krok dalej, zapraszając znawców branży do udziału w audycjach. – zapowiada Dorota Gurgul, Team Leader.
 
Packaging Innovations to największe i najbardziej cenione targi opakowań w Polsce, które odbędzie się stacjonarnie w dniach 15-16 września w EXPO XXI Warszawa. Tegoroczna edycja zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ organizatorzy po raz pierwszy łączą siły z Festiwalem Marketingu i Festiwalem Druku. Współpraca już dziś przynosi efekty, udział potwierdziło ponad 230 wystawców i każdego dnia odzywają się firmy zainteresowane udziałem.
 
Szczegóły https://packaginginnovations.pl/pl/program-towarzyszacy/rozmowy-spakowane-podcasty.html