Zacznijmy od początku!

Historia MotoMikołajów zaczęła się 17 lat temu. Grupka znajomych z ekipy motocyklowej stwierdziła, że mimo zakończonego sezonu, trzeba by przewietrzyć maszyny i zrobić coś ciekawego przed świętami. Nie trzeba było im wiele mówić. Przygotowali stroje Mikołajów i Śnieżynek, ozdobili świątecznie motocykle i ruszyli na krakowskie ulice. Oczywiście nie ma przejażdżki bez odwiedzin na krakowskim Rynku, także pojawili się i tam, aby przy okazji – jak przystało na Mikołajów – obdarować napotkanych ludzi słodkościami. Krótkie spotkanie motocyklowe przerodziło się w wydarzenie, które wpisało się na stałe w kalendarz motocyklistów i mieszkańców Krakowa.

Trzy lata temu MotoMikołaje nawiązali współpracę z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie w Prokocimiu, gdzie dzięki prof. Mikołajowi Spodarykowi (Ordynatorowi Oddziału Leczenia Żywieniowego) działają na całego. Co roku odwiedzają małych pacjentów i starają się przynajmniej przez chwilę umilić czas leczenia i wywołać jak największy uśmiech na ich buziach. Wręczają prezenty, zjeżdżają na linach przy oknach, podjeżdżają na wozach strażackich, a nawet zakradają się na niektóre oddziały! W zeszłym roku dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało się wspomóc szpital drobnym sprzętem medycznym.Wspólnymi siłami możemy więcej!

Kilka lat temu MotoMikołaje połączyli siły z Klubem Motocyklowym “Rebels of Road MC” i od tego momentu, współpracują razem nie tylko przy MotoMikołajach, ale również podczas organizacji innych wydarzeń. 
W tym roku już po raz 17. MotoMikołaje Kraków ruszą na ulice miasta i pokażą, jak wielkie mają serca. W planie m.in.:
- licytacje, konkursy, zbiórki do Mikołajowych puszek
- parada motocyklowa ulicami Krakowa, której zakończeniem będzie przejazd dookoła Szpitala dziecięcego i pochód Mikołajów machających dzieciom przez okna.
- przekazanie prezentów dla dzieci przebywających w szpitalu
- grill i ciepła herbata pod jednym z krakowskich salonów motocyklowych

Będzie można wziąć udział w licytacjach, zdobyć MotoMikołajowe gadżety i dorzucić się do wirtualnej puszki na zrzutka.pl. Wszystkie środki zebrane podczas wydarzenia, zostaną przekazane na zakup najpotrzebniejszego sprzętu dla Oddziałów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie (Prokocim).
Cel jest jeden – wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów.

Jeśli chcecie stać się elfami pomagającymi Mikołajowi, możecie przynosić nowe gry planszowe i puzzle (zapakowanie fabrycznie i ozdobione papierem świątecznym lub torbą prezentową) do wielu punktów zbiórki, w tym do naszego biura:

Galicyjska 9 - EXPO Kraków (część biurowa)

1 grudnia - 8:00-16:00

2 grudnia - 8:00-19:00

Wspólnie umilmy dzieciakom święta!

Szczegóły na temat wydarzenia dostępne są na https://www.facebook.com/motomikolajekrakow

Trasa tegorocznego przejazdu parady MotoMikołajowej:

Start: EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9 – ul. Centralna – ul. Nowohucka - Al. Pokoju - Rondo Czyżyńskie - Al. Jana Pawła II – ul. Mogilska - Rondo Mogilskie – ul. Lubomirskiego - Tunel pod Galerią Krakowską - św. Rafała Kalinowskiego – ul. Pawia - Al. J. Słowackiego - Al. A. Mickiewicza – ul. M. Konopnickiej - Rondo Matecznego – ul. Kamieńskiego- ul. Wielicka – ul. Kostaneckiego – ul. Jakubowskiego – Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie