Wiedza, zabawa, design

2. edycja TUNING SHOW EXPO kończy sezon motoryzacyjny 2022, ale rozpoczyna intensywny czas spotkań w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Dwudniowa impreza będzie świętem dla wszystkich fanów motoryzacji. Najbardziej cenione firmy z branży podzielą się nowymi rozwiązaniami i ekspercką wiedzą; rodziny z dziećmi będą się świetnie bawić w strefie zewnętrznej opanowanej przez pojazdy off-road’owe; a pasjonaci designu zachwycą się wystawą najlepszych projektów motorsportowych i tuningowych. Sezon rozpoczniemy z piskiem opon już 10-11 września.

Wracamy po przerwie

Wydarzenia poświęcone przemysłowi są stałym elementem jesiennego programu wydarzeń organizowanych przez Targi w Krakowie. Ten wrzesień będzie wyjątkowo ekscytujący, bo do EXPO Kraków wraca po trzyletniej przerwie KOMPOZYT EXPO - Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych. Będzie to świetna okazja do zapoznania się z nowinkami produktowymi i innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Program towarzyszący będzie składał się z dwóch paneli konferencyjnych i cyklu warsztatów eksperckich, które w tym roku będą poświęcone m.in. technologiom wodorowym. Targi wzbogaci też stoisko współtworzone przez kluczowe dla branży stowarzyszenia - Polski Klaster Technologii Kompozytowych i Composites United e.V. Wydarzenie będzie trwało w dniach 28-29 września.

Nie tylko Kraków

Żadne wydarzenie nie może powstać bez sprawnej współpracy. Dzięki połączeniu sił z liderami różnorodnych dziedzin możemy organizować eventy również poza granicami Krakowa. Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM (współorganizowane z Bydgoskim Klastrem Przemysłowym) już po raz piąty odbędą się w sercu polskiej Doliny Narzędziowej - w Bydgoszczy. Eksperci z całej branży przekażą swoją wiedzę i zbudują kontakty podczas dwóch konferencji, producenci, dystrybutorzy oraz specjaliści z sektora wytwarzania narzędzi i przetwórstwa wezmą udział w Giełdzie Kooperacyjnej B2B, a uczniowi szkół technicznych zwiedzą targi pod okiem mentorów podczas Dnia Edukacyjnego. To wszystko w datach 27 - 29 września, w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.
Z kolei współpraca z Wydziałem Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej zaowocowała organizacją  16. edycji konferencji ICMS 2022 - International Conference on Molecular Spectroscopy. Już 11-14 września w Szczawnicy spotkają się specjaliści spektroskopii molekularnej, aby pochylić się nad zastosowaniami tej dziedziny nauki m.in. w chemii, biologii czy fizyce.

Cykliczne imprezy, powroty po przerwie, znane współprace i nowe wyzwania – naszym zdaniem to idealny plan na rozpoczęcie sezonu. Wrześniowym programem zaczynamy maraton spotkań i nie zamierzamy zwalniać tempa przez całą jesień.galeria