EXPO Kraków obchodzi 5. urodziny!


W 2014 roku Targi Krakowie spełniły swoje marzenie: budowę Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków.

Powstanie obiektu było przełomowe w organizacji imprez.​


Tak świętujemy!

Zamiast tortu i świeczek - kolorowe farby, zamiast wystawnego bankietu - bitwa na kolory!

Jak urodziny to i zabawa.

Co byśmy dali kiedyś za to, żeby porzucać się kolorowymi farbami. Dziś możemy to zrobić i to w godzinach pracy!

Zorganizowana bitwa na kolory to początek świętowania, do którego chcemy zachęcić wszystkich krakowian. Wspólna zabawa przypomina nam, że w centrum wszystkiego zawsze powinien pozostać człowiek, jego historia i jego potrzeby.My też mamy 5 lat!

Świętując, z dużą swobodą i dystansem odwołujemy się do lat dziecięcych. Zamieniliśmy swoje aktualne zdjęcia opublikowane na stronie firmowej na zdjęcia pięciolatków, wykonane w latach 60., 70., 80., 90. W ten sposób chcemy pokazać, że miejsce łączy pokolenia. Różnice wieku są bez znaczenia, gdy wszyscy mają w sobie ten sam młodzieńczy zapał. Chcemy też z dziecięcą szczerością  podkreślić swój zachwyt nad możliwościami, jakie niesie praca w branży spotkań.

                        

5 lat - ogrom zmian

PRZED...


TERAZ!
Ogromna powierzchnia użytkowa (14 000 m2), wszędzie dostępne podłączenia mediów, najnowsza sieć wi-fi, podzielne sale konferencyjne, własne zaplecze gastronomiczne, magazyny, parking na ponad 700 miejsc i duży teren wokół obiektu.


EXPO Kraków to obiekt dostosowany do szerokiego spektrum wydarzeń, takich jak: targi, kongresy, konferencje, spotkania i prezentacje biznesowe oraz eventy.

Co zmieniło EXPO Kraków?


Małgorzata Przygórska-Skowron, Kierownik Krakow Convention Bureau

- Z perspektywy chyba każdego nowoczesnego miasta istnienie profesjonalnego obiektu do organizacji targów jest kluczowe dla jego rozwoju – EXPO Kraków zapewnia wspaniałą przestrzeń do spotykania się przedsiębiorców rozmaitych branż, dzięki czemu możliwa jest wymiana myśli, napływ innowacji i nowinek technologicznych ze świata, a w konsekwencji – biznes. Zyskujemy na tym wszyscy. Wraz z pozostałymi obiektami otwartymi w przełomowym dla Krakowa roku 2014 – Centrum Kongresowym ICE Kraków oraz Tauron Areną Kraków – powstała uzupełniająca się i bardzo atrakcyjna oferta dla organizatorów wszelkiego typu spotkań. Kraków dołączył do czołówki miast europejskich organizujących duże wydarzenia. Możemy być nie tylko miastem dziedzictwa kulturowego, atrakcyjnym turystycznie, ale też – wykorzystując wszystkie nasze atuty – liderem wśród miast kongresowo – targowych.


Robert Piaskowski, Koordynator Programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, Krakowskie Biuro Festiwalowe


fot. Wojciech Wandzel


- Otwarcie EXPO Kraków nie tylko uzupełniło i znacząco rozwinęło ofertę stolicy Małopolski w dziedzinie targowej,  ale otworzyło też nowy rozdział w historii Krakowa jako Miasta Literatury UNESCO. Targi Książki były zawsze największym literackim świętem Krakowa, ale rozwój tego wydarzenia w kierunku wydarzenia międzynarodowego stał się możliwy dopiero dzięki nowoczesnej infrastrukturze EXPO. Od 11 lat Targi  - wspólnie z odbywającym się równolegle Festiwalem Conrada gromadzą co roku w Krakowie przeszło 100 tys. miłośników literatury tworząc atmosferę jednego z największych festiwali literackich Europy. Nie do przecenienia jest skala i potencjał współpracy pomiędzy autorami, wydawcami i przedstawicielami świata książki, jakie wyzwalają obydwa wydarzenia, a także pomnażanie kapitału kulturowego mieszkańców Krakowa, do którego przyczyniają się obie imprezy. Międzynarodowe Targi Książki i Festiwal Conrada to dwie nogi literackiego Krakowa – miasta, które ufundowało swoją tożsamość, między innymi na książce.


Świętuj z nami!
Czasem jedna rozmowa może zdziałać więcej niż wiele wysłanych maili. Wystarczy tylko znaleźć na nią czas. Przekonaj się o tym! Zapraszamy na bezpłatną kawę podczas imprez organizowanych w EXPO Kraków.

– Zachęcamy do spotkań przy kawie i długich rozmów. Wierzymy, że sukces zaczyna się od spotkań. Jeśli więc myślicie o życzeniach dla nas i dla EXPO Kraków, to zamiast maila, odwiedźcie nas w EXPO Kraków, gdzie z całą pewnością napijecie się dobrej kawy i porozmawiacie.


 Pierwsze 100 osób, które zgłoszą się poprzez formularz obok, otrzyma od nas tradycyjną, jubileuszową kartkę z zaproszeniem na kawę!